Van de Voorzitter #14

Beste schaatsliefhebbers,

De afgelopen periode was ik even uit de running, bedankt voor al jullie reacties, dat heeft mij goed gedaan. Nu ben ik weer zover hersteld dat ik mijn jaarlijkse uitje toch kon meemaken, namelijk ons herfstkamp. Op herfstkamp op jouw leeftijd zult u zeggen, ja met de jeugd van onze vereniging een paar dagen optrekken op en rond de ijsbaan in Enschede, Rimmert Mulder en ik koken dan culinair voor onze jeugd, zoals boerenkool en pannenkoeken. Wij doen dan elke dag boodschappen bij de supermarkt terwijl onze trainers Mijke, Lauren, Linda, Manon en Jolien onze jeugd de schaatstechniek bij brengen. Elk jaar is ons kamp een succes en prachtig om te zien hoe onze jeugd deze dagen optrekt met elkaar. Het is mooi om te constateren dat er vriendschappen ontstaan en dat onze jeugd ook buiten het schaatsen met elkaar optrekt. Het motto van onze vereniging, Vriendschap, Gezelligheid en Sportiviteit wordt dan ook in deze dagen volop eer aangedaan. Volgend jaar wordt het de 10e keer dat wij het kamp gaan organiseren, van 28 t/m 31 oktober 2024. Jolien van de Berg heeft toegezegd dat zij dit wel weer wil organiseren; draaiboeken, afspraken maken, auto’s voor vervoer, de ijsbaan en trainers regelen, kortom niets is haar te veel. Dank je wel Jolien. Vrijwilligers zoals Jolien, daar kun je als vereniging op bouwen en dat is een geruststellend gevoel voor ons als bestuur, want anders lukt het echt niet om zo’n mooie vereniging in stand te houden. Jolien is natuurlijk niet de enige, zo zijn er onze trainers, mijn medebestuursleden, de administratie van onze vereniging en verschillende commissies, zoals de commissies clubkampioenschappen op natuurijs en kunstijs, de organisatie van recordwedstrijden in Heerenveen, de marathon en ploegenachtervolging in SSV-verband (Samenwerkende Schaats Verenigingen), kortom er zijn veel vrijwilligers in touw om een en ander te regelen

Wat betreft onze commissie clubkampioenschap op natuurijs, deze hebben de laatste jaren het weer niet mee, maar gelooft u mij maar, mocht het gaan vriezen en er is een mogelijkheid het clubkampioenschap te organiseren, dan zijn zij er klaar voor. Het natuurijs is eigenlijk de basis van al het schaatsen. De meeste van ons zijn nog op een slootje gezet door onze ouders. De klimaatverandering speelt zeker een rol, maar toch blijven wij hopen – denkt u maar aan het wintertje vorig jaar midden december met ineens een vorstperiode met natuurijs

Inmiddels is alles weer begonnen op de kunstijsbanen, de eerste trainingen zijn afgewerkt, veel van ons hebben al wedstrijden gereden en natuurlijk sneuvelen er elke keer weer persoonlijke records. Met de huidige hoge temperaturen en veel neerslag zal het nog niet overal recordijs zijn. De strijd om de clubrecords is weer begonnen. Onder het kopje “wedstrijden” kun je lezen hoe scherp deze records staan.

Mag ik u ook attent maken op onze Algemene Ledenvergadering op 21 november, u krijgt daar van onze secretaris binnenkort de uitnodiging met agenda over toegestuurd. Vorig jaar hebben wij onze statuten beter ingericht naar de eisen van deze tijd, nu staat ons Huishoudelijk reglement onder anderen op de agenda. Daarnaast mag ik na de pauze een presentatie geven over natuurijs, waarin ik u ook een mooi filmpje van onze vereniging kan laten zien. Tot de 21e november.

SVW is een club die springlevend is!

Namens het bestuur Teun Breedijk
Uw voorzitter

voorzitter@svwoudenberg.nl